BOBOVÁ DRÁHA

V bezprostrednej blízkosti údolnej stanice lanovky TELEMIX Nová hoľa a apres ski Husky baru v mesiacoch apríl – júl 2008 vyrástla na Slovensku druhá tobogánová bobová dráha svojho druhu od renomovanej nemeckej spoločnosti Wiegand.

bobova_draha

Trať bobovej dráhy je vedená po pravej strane zjazdovky z Novej hole od Mišútskej cesty, kľukatí sa v lesíku a po takmer 900 m vyústi ku nástupnej stanici umiestnenej nad plochou, ktorú v zime využívame v stredisku ako klzisko. Počas jazdy v tobogáne na špeciálnych vozíkoch zažijete množstvo adrenalínu vďaka najmä vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť v najrýchlejších častiach trate je 45 km/h. Pre porovnanie aktuálnej rýchlosti bude pripravený radar, ktorý vám pri príchode do cieľa ukáže zaznamenanú najvyššiu rýchlosť vášho prejazdu tobogánom. A ak sa vám jazda zapáčila, môžete sa znovu pohodlne priamo vo vozíku nechať vyviezť až na štart takmer 400 m dlhým vlekom.

Počas jazdy je zakázané na trati úplne zastavovať, príp. úplne opustiť vozík. Vo vozíku môžu jazdu tobogánom naraz absolvovať dve osoby (aj 2 dospelé osoby). Konštrukčne je bobová dráha prispôsobená aj na prevádzku počas zimnej sezóny vďaka zabezpečenému vyhrievaniu tobogánu v celej dĺžke.

Lístky na bobovú dráhu si môžete zakúpiť v pokladni strediska na parkovisku pri lanovke na Novú hoľu. Môžete si zakúpiť buď jednu jazdu, alebo cenovo zvýhodnený balíček 5 jázd, resp. využiť bodové lístky. Ceny jednotlivých jázd nájdete v sekcii cenník na našej webovej stránke.

Technické parametre bobovej dráhy Donovaly
 Dĺžka 900 m
 Prevýšenie 72 m
 Priemerný sklon 8,70%
 Maximálny sklon 18,20%
 Počet zákrut 20 z toho 11 ostrých
 Počet skokov 7
 Max. rýchlosť 45 km/hod.
 Dĺžka vleku 381 m
 Sklon vleku 21,70%
 Prepravná kapacita max. 300 osôb/hod.

PREVÁDZKOVÝ PREDPIS BOBOVEJ DRÁHY

  • Jazda na bobovej dráhe je na vlastné nebezpečie. Venujte pozornosť vhodnému oblečeniu. Pre návštevníkov platí zákaz jazdy pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Nerozvážny spôsob jazdy môže byť príčinou úrazu. Brzdite vždy včas a na konci dráhy nadíďte na brzdný pás veľmi pomaly.

  • Jazdite len takou rýchlosťou, ktorá neohrozí vás ani ostatných. Od jazdca pred vami dodržujte vzdialenosť najmenej 25 m. Pri náraze do jazdca pred vami nesiete za akékoľvek následky plnú zodpovednosť.

  • Pri zvýšenej vlhkosti, daždivom počasí alebo námraze si prevádzkovateľ vyhradzuje právo prerušiť prevádzku a uzavrieť dráhu. Jazda na mokrej dráhe si vyžaduje zvýšenú opatrnosť a je možná výhradne na vozíkoch s nasadeným prídavným obložením bŕzd do vlhkého prostredia. Na mokrej dráhe dodržujte bezpečnostné rozostupy najmenej 50 m. Pri daždivom počasí a zvýšenej vlhkosti pozor na dlhšiu brzdnú dráhu a priečne „plávanie“ vozíkov.

  • Na trase bobovej dráhy je zakázané zastavovať!

  • Seďte vždy v smere jazdy – neotáčajte sa. Rešpektujte dopravné značky a venujte svoju pozornosť úseku dráhy pred vami (min. 25 m)

  • Brzdu držte oboma rukami. Nedotýkajte sa počas jazdy dráhy ani spodnej časti vozíkov.

  • Veková hranica detí na prepravu je od 3 rokov. Deti do 8 rokov je možné prepravovať len v sprievode dospelej osoby. Deti musia sedieť na vozíku vždy vpredu tak, aby neprekážali vodičovi vo voľnom výhľade na dráhu.

  • Dodržujte predpísané alebo signalizované štartovné intervaly.

  • Dodržujte pokyny obsluhy. Pri nedodržiavaní prevádzkového predpisu môžete byť z prepravy vylúčení bez poskytnutia náhrady!

  • Zakúpením lístka sa každý návštevník zaväzuje dodržiavať tento prevádzkový predpis.

Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované