BEŽECKÉ TRATE

Bezecke trate

1. Donovaly - Šachtička  
dĺžka značenia 14,1 km
celkové prevýšenie 250/320 m
náročnosť stredná

Trasa začína pri turistickej orientácii na Donovaloch a pokračuje stúpaním po upravenej lyžiarskej trase až do osady Polianka. V Polianke je rázcestie lyžiarskych trás. Zelená lyžiarska trasa pokračuje miernym stúpaním v krásnom lesnom prostredí. Postupne vychádza z lesa na lúky, z ktorých sú pri peknom počasí nádherné výhľady, najmä na Veľkú Fatru. Pokračuje miernymi klesaniami a stúpaniami až do lokality Žliabkar (Izbica). Tu je možné si pozrieť, ako kedysi vyzeral Špaňodolinský vodovod a dať si pauzu na odpočívadle. Za Žliabkarom trasa pokračuje strmším stúpaním a potom vedie zvlneným terénom až do sedla Horný Šturec. Prudko sa stáča doľava a pokračuje až na križovatku s ďalšou žltou lyžiarskou trasou. Z tejto lokality už je to na Šachtičku len pár sto metrov. Na Šachtičke trasa končí.

mapa profil GPX


2. Okruh Polianka  
dĺžka značenia 2,8 km
celkové prevýšenie 60/80 m
náročnosť ľahká

Trasa začína na križovatke lyžiarskych trás v osade Polianka. Trasa tvorí okruh a tak je možné ju prejsť oboma smermi. Je to nenáročná trasa aj pre začínajúcich bežeckých lyžiarov.

mapa profil GPX


3. Okruh Močiare  
dĺžka značenia 5,9 km
celkové prevýšenie 180/200 m
náročnosť ľahká

Trasa začína na križovatke troch lyžiarskych trás. Tvorí okruh a tak je možné ju absolvovať v oboch smeroch. Časť trasy ide spoločne so zelenou lyžiarskou trasou Donovaly - Šachtička. Trasa prechádza krásnym prostredím lesov a lúk, z ktorých je nádherný výhľad. Je vhodná aj pre menej zdatných lyžiarov, treba si však na ňu vyčleniť viac času.

mapa profil GPX


4. Šachtička - Izbica  
dĺžka značenia 6,5 km
celkové prevýšenie 60/50 m
náročnosť ľahká

Trasa začína v lokalite nad Šachtičkou na križovatke so zelenou lyžiarskou trasou vedúcou na Donovaly. Táto trasa tvorí alternatívu k zelenej trase a vedie popod Jelenskú skalu. Zo Šachtičky pokračuje do sedla Dolný Šturec, kde sa nachádza lyžiarske značenie. Z Dolného Šturca trase vedie popod Jelenskú skalu a ponad bývalý partizánsky bunker Mor Ho! až do lokality Žliabkar (Izbica), kde končí opäť na zelenej lyžiarskej trase na ktorej aj začala. Celá trasa vedie po náučnom chodníku a v prípade pekného počasia sú z nej krásne výhľady na Veľkú Fatru. Táto trasa nie je ešte vyznačená v teréne, ale je upravovaná. Vyznačené sú iba križovatky.

mapa profil GPX
Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované